למי מיועדת גינת גג

ישיבה בגינה היא אחד הבילויים המועדפים לגרים בדירת קרקע. אך כיום גם אנשים המתגוררים בבתי מגורים משותפים יכולים להנות מחוויית הישיבה בגינה פרטית. בעבר האפשרות היחידה של הדיירים בבנייני מגורים משותפים הייתה לצאת לגינה משותפת. עם השנים התפתח התחום של עיצוב גינות גג. עיצוב גינות גג שונה בכך שכמעט ולא מדובר בגינות קרקע, כי אם בדירות גג או מרפסות בלבד. גינות גג הן מתחם פרטי ומשמשות כגינה לכל דבר.

למי מיועדת גינת גג

גינות גג מיועדות לכל מי שגר בקומות הגבוהות בבניין המגורים, המחזיק בגג פרטי. לצורך הפיכת הגג הפרטי לגינה יש כמובן להתייעץ עם בעל מקצוע, מדובר בתהליך לא כל  כך פשוט וצריך להבין בזה ממש הרבה.  למרבית נותני השירות בתחום יש ניסיון ויש ממליצים מהם ניתן לקבל המלצות ולהתרשם .

שלבי העבודה בעיצוב גינת גג

לאחר בחירת איש המקצוע שילווה את העבודה, מומלץ לתאם פגישה לגיבוש תוכנית העבודה ותאריכי יעד. ישנם מקרים בהם יידרשו עבודות תשתית לפני הקמת הגינה, טיפול בניקוז, בדיקת חוזק הגג, עמידות, כמה משקל יוכל לשאת. את תכנון הגינה הראשוני עורכים לאחר בירור צרכי הלקוח, מומלץ לקחת בחשבון פתרונות הצללה, חשוב להשאיר שטח פנוי לפינת ישיבה, ומומלץ להעביר למעצב באופן כללי את סגנון העיצוב המועדף לכם, גינה היא חלק בלתי נפרד מהבית.

גם למי שמתגורר בבניין, יש דרך לשפר את איכות החים וליהנות מפיסת דשא פרטית. חשוב לציין שמקובל גם להפוך מרפסות לגינות, הכל בהתאם לגודל ולרצון בעל הדירה. חשוב לשים לב במיוחד בדירות גג לבחירה נכונה של הצמחייה מבחינת תנאי החום/קור, שמש/צל, גובה הצמחייה הרצוי, וכמובן שילובם של אביזרים נוספים כמו מפל מים, חלוקי נחל, כדים, אדניות, פסלונים למיניהם ועוד. כדאי לשים לב שאופי הגינה תואם לסגנון הבית.